Puchar Świata w skokach narciarskich: Piękna wygrana Kamila Stocha

Puchar Świata w skokach narciarskich: Piękna wygrana Kamila Stocha

Kamil Stoch
Kamil StochŹródło:PAP / Grzegorz Momot
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Drugie miejsce zdobył Austriak Stefan Kraft, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Piotr Żyła uplasował się na pozycji ósmej.

W pierwszej serii Stoch pokazał, na co go stać. W pięknym stylu uzyskał 138 metrów i 57 punktów za styl, co dało mu prowadzenie. Kolejni zawodnicy nie byli w stanie mu dorównać - nawet najlepsi skoczkowie tego sezonu.

Po pierwszej serii zadowolony może być też Piotr Żyła, który zdobył ósme miejsce i tylko cztery punkty mniej, niż Karl Geiger, który zajął trzecią pozycję ze skokiem na 135 metrów. Austriak Stefan Kraft skoczył na długość 137,5 metra.

W niedzielę kolejny indywidualny konkurs Pucharu Świata w Engelbergu. Start kwalifikacji zaplanowano na 13:30, a pierwszej serii konkursowej na 15:00.