Historyczny konkurs w Lillehammer. Dwa pierwsze miejsca dla Polaków!

Historyczny konkurs w Lillehammer. Dwa pierwsze miejsca dla Polaków!

Dodano:   /  Zmieniono:
Kamil Stoch razem z Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim
Kamil Stoch razem z Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim Źródło: PAP / GEIR OLSEN
Kamil Stoch wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Lillehammer. Drugie miejsce zajął Maciej Kot, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów cyklu. Z kolei trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler.

Kamil Stoch był już liderem po pierwszej serii, w której skoczył na odległość 134 metrów. W drugiej serii uzyskał 130,5 m, co pozwoliło mu wygrać zawody. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi na 16. triumf czekał blisko dwa lata. Poprzednio zwyciężył 30 stycznia 2015 w niemieckim Willingen.

Z kolei po pierwszej serii Maciej Kot był piąty i skoczył na odległość 129,5 m. W drugiej Polak oddał skok na odległość 136 metrów, co pozwoliło mu objąć prowadzenie. Ostatecznie jednak o zaledwie 0,6 pkt. pokonał go Stoch.

W Lillehammer skakali także inni Polacy. Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 12. miejscu, a Stefan Hula na 19., a Aleksander Zniszczoł 22. Piotr Żyła, który na półmetku był 18., został zdyskwalifikowany na nieprawidłowy kombinezon.