Weiss: Nie dajmy się terrorystom

Weiss: Nie dajmy się terrorystom

Dżihadyści
Dżihadyści / Źródło: PAP/EPA / MOHAMMED SABER
Dodano
Problem uchodźców stał się jednym z najważniejszych tematów medialnych i politycznych nie tylko w Europie, lecz także na całym świecie.

W tej debacie publicyści i politycy często używają Państwa Izrael jako przykładu kraju, który umie skutecznie bronić się przed terroryzmem. Coś w tym jest, ale również wokół tej sprawy narastają mity. I warto je wyjaśnić. Nie każdy uchodźca jest muzułmaninem, nie każdy uchodźca jest terrorystą i nie każdy terrorysta jest uchodźcą. 

Co do Izraela – kilka faktów historycznych. Państwo Izrael jest stworzone przez uchodźców i dla uchodźców. Przez migrantów dla migrantów żydowskich.

Nie tylko Izrael jest krajem zbudowanym przez imigrantów. Najważniejszym przykładem takiego kraju są Stany Zjednoczone, a także Kanada, większość państw południowoamerykańskich, Australia, Nowa Zelandia itd. Migranci i uchodźcy nie są zjawiskiem nowym.

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 23/2017
Cały artykuł opublikowany jest w 23/2017 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
/ zma
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także