Polacy zremisowali z Chile. Piękna bramka "Lewego"

Polacy zremisowali z Chile. Piękna bramka "Lewego"

Robert Lewandowski
Robert LewandowskiŹródło:PAP / Bartłomiej Zborowski
Reprezentacja Polski zremisowała z Chile 2:2 (2:1) w meczu towarzyskim rozegranym w Poznaniu. Polacy prowadzili 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego, ale goście doprowadzili do remisu.

Pierwszą bramkę spotkania zdobył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który potężnie uderzył zza pola karnego. Bramkarz Chile próbował interweniować, ale był w tej sytuacji bez szans. Chwilę później wynik podwyższył Zieliński. W 34 minucie Kamil Grosicki wbiegł w pole karne z piłką i zagrał do niepilnowanego Piotra Zielińskiego, który z bliska trafił do siatki. Jednak goście szybko odpowiedzieli. Valdés zdobył gola głową po mierzonym dośrodkowaniu od Sagala.

Chilijczycy zdobyli wyrównującego gola w 56. minucie. Po niezdecydowaniu polskiej obrony Miiko Albornoz uderzył lewą nogą z powietrza zza pola karnego pod poprzeczkę.