Ponad 16 mln ludzi przed telewizorami. Prezes TVP prezentuje oglądalność meczu

Jacek Kurski, były prezes TVP
Jacek Kurski, były prezes TVP Źródło: PAP / Stach Leszczyński
"Obie anteny łącznie cały mecz średnio 16,527 mln, pik 18,766 mln (TVP1 14,712 mln, pik 16,896 mln w ost min; TVP Sport średnio cały mecz 1,816 pik 1,880 mln)" - napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski, prezentując oglądalność meczu Polska - Senegal.

twitter

Pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji zdecydowanie nie sprostał oczekiwaniom kibiców. Polska przegrała z Senegalem 1:2.

Polacy wyszli na murawę w składzie: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Thiago Cionek, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Pierwszy gol padł w 38 minucie, niestety piłka wpadła do bramki Polaków, odbijając się od polskiego obrońcy. Celny strzał dla Senegalu został zaliczony na konto Thiago Cionka. W przerwie meczu Adam Nawałka dokonał jednej zmiany w składzie: Za Kubę Błaszczykowskiego wszedł Jan Bednarek. W 60 minucie meczu Polacy stracili kolejną bramkę, napastnik Senegalu Mbaye Niang zwiększył przewagę Senegalu na 2:0. W 86 minucie honorowego gola dla reprezentacji Polski strzelił Grzegorz Krychowiak.