Polska remisuje z Portugalią

Polska remisuje z Portugalią

Mecz Polski  z Portugalią
Mecz Polski z Portugalią Źródło: PAP / Bartłomiej Zborowski
We wczorajszym meczu w ramach Ligi Narodów reprezentacja Polski zremisowała z Portugalią 1:1. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył z rzutu karnego Arkadiusz Milik.

Polacy musieli wczoraj zmierzyć się z Portugalczykami bez dwóch najważniejszych zawodników – Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika. Przeciwnicy biało-czerwonych z kolei byli zmuszeni poradzić sobie bez swojej gwiazdy Cristiano Ronaldo. Mimo jego braku na boisku to właśnie Portugalczycy objęli prowadzenie w 34 minucie meczu po strzale Andre Silvy.

Kluczowa dla wyniku meczu okazała się 63 minuta, w której Arkadiusz Milik został sfaulowany w polu karnym Portugalii. Za faul Danilo Pereira został ukarany czerwoną kartką, a jego drużyna musiała radzić sobie w dziesiątkę. Arkadiusz Milik pewnie wykonał rzut karny, ale sędzia orzekł, że jeden z polskich zawodników za wcześnie wbiegł na pole karne a strzał należy ponowić. To jednak nie zdekoncentrowała piłkarza Napoli, który pewnie powtórzył rzut karny i umieścił piłkę w bramce.

– Pierwszy raz mi się taka sytuacja zdarzyła. Najważniejsze, że piłka znalazła się w siatce – przyznał Milik już po zakończeniu spotkania.

Polacy do końca spotkania starali się zdobyć zwycięskiego gola, ale bramkarz Portugalczyków nie pozwolił biało-czerwonym na strzelenie kolejnej bramki.

Dzięki wczorajszemu remisowi Polska znajdzie się w pierwszym koszyku podczas losowania grup eliminacyjnych Euro 2020. Był to już szósty mecz polskiej kadry pod wodzą Jerzego Brzęczka. Do tej pory nasza reprezentacja z nowym trenerem zanotowała trzy remisy i trzy porażki.