KrajFala urzędowych uprowadzeń

Fala urzędowych uprowadzeń

Coraz częściej Polska staje się krajem azylu dla mieszkańców innych krajów UE. O azyl poprosiła m.in. Silje Garmo (na zdjęciu z córką)
Coraz częściej Polska staje się krajem azylu dla mieszkańców innych krajów UE. O azyl poprosiła m.in. Silje Garmo (na zdjęciu z córką) / Źródło: Agnieszka Śnieżko/East News
Dodano
Co najmniej kilkadziesiąt razy w roku urzędnicy w krajach Unii Europejskiej usiłują – często z błahych przyczyn – odebrać dzieci polskim rodzinom.

Łukaszowi I. i jego żonie Barbarze norwescy urzędnicy z Barnevernet chcieli odebrać prawo do opieki nad dziećmi. Powód? Donos pielęgniarki, która poczuła się urażona tym, że Polak żądał, by lekarz właściwie zaopiekował się jego synem, który właśnie złamał rękę.

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 17-18/2019
Cały artykuł dostępny jest w 17-18/2019 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
/ dcy

Czytaj także

O północy z piątku na sobotę (25 na 26 maja) rozpoczyna się cisza wyborcza
[Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (26 maja). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także