Kamil Stoch wygrywa w Wiśle i zostaje liderem Pucharu Świata

Kamil Stoch wygrywa w Wiśle i zostaje liderem Pucharu Świata

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło: PAP / Andrzej Grygiel
Kamil Stoch został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Polski sportowiec, mimo trudnych warunków, skoczył w drugiej serii na odległość 124 metrów.

Stoch był liderem już po pierwszej serii, w której skoczył na odległość 133 metrów. Druga seria odbywała się w dużo gorszych warunkach, jednak nie przeszkodziło to naszemu skoczkowi zdeklasować rywali osiągając 124 metry. Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie zajął Stefan Kraft, którego Stoch wyprzedził aż o 16,3 punktów. Ostatnie miejsce na podium zajął Niemiec Andreas Wellinger.

Pozostali Polacy wypadli następująco: Piotr Żyła - miejsce 7., Maciej Kot - 9., Jan Ziobro - 19., Stefan Hula - 20., a Dawid Kubacki - 21.

Po wygranej w Wiśle Kamil Stoch jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Źródło: TVP Info