Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy

Radość zawodników reprezentacji Polski podczas meczu z Serbią o brązowy medal mistrzostw Europy siatkarzy w Katowicach Źródło:PAP / Andrzej Grygiel
Polacy pokonali Serbów w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy w siatkówce męskiej.

Mecz o brązowy medal mistrzostw kontynentu rozgrywany był w Katowicach. Polacy pewnie pokonali broniących mistrzowskiego tytułu rywali 3:0 wygrywając w setach: 25:22, 25:16, 25:22.

Polacy niesieni dopingiem zgromadzonej licznie w katowickim "Spodku" publiczności byli bardziej zmotywowani niż uch serbscy przeciwnicy. W pierwszym secie, po początkowej przewadze, gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 17:17, kiedy Polakom udało się odskoczyć na kilka punków.

Drugi set to koncertowa gra Polaków. Szybko zdobytej przewagi podopieczni Vitala Heynena nie oddali już do końca.

Początkowo trzeci set wyglądał podobnie do drugiego. Polacy przeważali, jednak w pewnym momencie przebudzeni Serbowie zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Rywale jedna nie zamierzali łatwo się poddać i doprowadzili do remisu 22:22. Wtedy dzięki dobrym akcjom Wilfredo Leona i Michała Kubiaka Polakom udało się zwycięsko zakończyć trzeciego seta i cały mecz.

"Zdobywamy brązowymedal Mistrzostw Europy! W meczu o 3. miejsce w fenomenalnym stylu pokonujemy reprezentację Serbii 3:0 (25:22, 25:16, 25:22). Wielkie brawa dla naszej drużyny za cały turniej!" – napisano na twitterowym koncie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.