HME: Kolejne medale dla Polaków

HME: Kolejne medale dla Polaków

Polski lekkoatleta Adam Kszczot
Polski lekkoatleta Adam Kszczot Źródło: PAP / Adam Warżawa
Polski lekkoatleta Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie - podała PAP na Twitterze po godzinie 18. Niedługo później Sylwester Bednarek został halowym mistrzem Europy w skoku wzwyż, Ewa Swoboda brązową medalistką halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów, a chwilę przed godziną 20, polska drużyna okazała się najlepsza w sztafecie 4x400 metrów. To jednak nie koniec medali.

Finałową rywalizację Adam Kszczot zakończył z rezultatem 1.48,87. Za Polakiem drugie miejsce zajał Duńczyk Andreas Bube, a następnie Hiszpan Alvaro de Arriba

twitter

"Medale nie lubią być same- drugie dzisiaj złoto dla Biało-Czerwonych " – napisano zaledwie kilka minut po medalu dla Kszczota na Twitterze Ministerstwa Sportu. Powodem radości był kolejny złoty medal – tym razem dla Sylwestra Bednarka, który został halowym mistrzem Europy w skoku wzwyż.

twittertwitter

Niecałą godzinę później do dwóch medalistów dołączyła lekkoatletka Ewa Swoboda, która została brązową medalistką halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów.

twitter

Chwilę przed godziną 20, członkinie polskiej drużyny – w składzie Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Justyna Święty, sięgnęły po złoto i zostały halowymi mistrzyniami Europy.

twitter

Złoty medal wywalczyła też sztafeta mężczyzn 4x400 metrów, w składzie Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysła Waściński i Rafał Omelko.