KrajTusk i Belka zepsują złotego?

Tusk i Belka zepsują złotego?

Dodano
Wiele osób rozumiejących rolę niezależnego banku centralnego w gospodarce było wstrząśniętych treścią rozmów ujawnionych przez tygodnik „Wprost”.

Prezes Narodowego Banku Polskiego sugerował ministrowi rządzącej koalicji możliwość podjęcia pewnych działań, które zmniejszałyby szanse opozycji na wygranie wyborów do Sejmu w 2015 r. Te działania zostały określone w projekcie nowelizacji ustawy o NBP, w której przewiduje się na dużą skalę skup obligacji rządowych przez bank centralny oraz możliwość udzielania tanich kredytów bankom komercyjnym.

Projekt tej ustawy przyjął niedawno rząd i zapewne trafi ona do parlamentu, gdzie – wbrew opinii publicznej – zostanie przegłosowana przez większość rządową.  (...)

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 29/2014
Cały artykuł dostępny jest w 29/2014 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
/ dtc
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także