KrajHuragan Ophelia zbliża się do Europy

Huragan Ophelia zbliża się do Europy

fot. zdjęcie ilustracyjne
fot. zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Flickr / Gaspar Torriero/ (CC BY-SA 2.0)
Dodano 2
To już dziesiąty huragan, który w tym roku uformował się nad Oceanem Atlantyckim. Tym razem silny wiatr nie zmierza jednak w kierunku Ameryki a Europy. Synoptycy twierdzą, że Polska pozostanie jednak bezpieczna.

Ophelia do tej pory była burzą tropikalną. Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów poinformowało jednak, że wiatr osiągnął już pierwszy stopień w skali Saffira-Simpsona i stał się huraganem.

Aktualnie prędkość wiatru dochodzi do 120 kilometrów. W poniedziałek Ophelia ma dotrzeć wybrzeży Irlandii. Naukowcy twierdzą, że do tego czasu huragan powinien osłabnąć. W Polsce uderzenie huraganu nie powinno się wiązać z żadnym niebezpieczeństwem.

/ Źródło: TVN Meteo, Twitter
/ wko
 2
  • Politolog188 vel LEWATYWA vel DIXIE IP
    OPIERAJCIE SIĘ DALEJ NA TVN TO WYJDZIECIE NA DURNI ! TERAZ JEST O  WIELE WIĘKSZY TWÓR NIŻOWY BLISKO ISLANDII . MOZE ANALFABETA POMYLIŁ JĄ Z  ISLANDIĄ . JEST COSIK NA POŁ.-ZACH OD ZATOKI BISKAJSKIEJ , ALE NIE MA NAWET 30 WĘZŁOW CZYLI 55KM/GODZ. W  NIEDZIELĘ RANO MA BYĆ WEDŁUG ECMWF DO 90KM/GODZ. TO JEST ROBIENIE NA SIŁĘ SENSACJI !!!!!!! COŚ GORSZEGO ZDARZY SIĘ POMIĘDZY KANADĄ I  GRERLANDIĄ W  CZWARTEK I  PIĄTEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZATRUDNIJCIE MNIE , TO JAKO STATYSTYCZKA NA PODSTWIE MAP NUMERYCZNYCH DAM TAKIE DANE ,ŻE NIE BĘDĄ KŁAMAĆ ! OŚRODKI SYNOPTYCZNE I  OBLICZENIA EUROPEJSKIE SĄ O  WIELE LEPSZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W poniedziałek w Polsce średni wiatr 26km./godz. temp.11
    Dodaj odpowiedź 11 0
      Odpowiedzi: 1

    Czytaj także