KrajSanepid ostrzega przed amerykańskim szczepem grypy. "Import tego wirusa do Polski to kwestia czasu"

Sanepid ostrzega przed amerykańskim szczepem grypy. "Import tego wirusa do Polski to kwestia czasu"

fot. zdjęcie ilustracyjne
fot. zdjęcie ilustracyjne / Źródło: PAP / Marcin Bielecki
Dodano
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed wirusem amerykańskiej grypy AH3N2, który już zbiera śmiertelne żniwo w Stanach Zjednoczonych.

Jak przewiduje szef sanepidu Marek Posobkiewicz, wirus przez który w USA zmarło już kilkanaście osób, w ciągu najbliższych tygodni może dotrzeć do Polski. Jak podkreśla w rozmowie z RMF FM, przy tak dużym rynku przewoźników lotniczych, import tego wirusa jest tylko kwestią czasu.

Uchronienie się przed tym szczepem wirusa, jest analogiczne do profilaktyki przy zwykłej grupie. W sezonie zachorowań powinniśmy więc unikać skupisk ludzi, możliwie często myć ręce, a także nie dotykać poręczy w miejscach publicznych.

/ Źródło: RMF 24
/ api
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także