LOTTO Ekstraklasa: Lech rozgromił Jagiellonię w ligowym hicie

LOTTO Ekstraklasa: Lech rozgromił Jagiellonię w ligowym hicie

Dodano:
Piłka
Piłka
W hicie 27. kolejki LOTTO ekstraklasy trzeci w tabeli Lech Poznań podejmował lidera Jagiellonię Białystok. "Kolejorz" rozbił jednak rywali aż 5:1.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Wiosną Jagiellonia pod okiem Ireneusza Mamrota odniosła komplet pięciu zwycięstw i straciła tylko jednego gola. Po 26. kolejkach z dorobkiem 51 punktów o trzy wyprzedzała Legię Warszawa i już o osiem Lecha. Gospodarze liczyli jednak, że uda im się podtrzymać świetną passę przy Bułgarskiej. "Kolejorz" wygrał u siebie 9 z 12 dotychczasowych meczów, a trzy zremisował.

Pierwszą bramkę zdobyli jednak goście. W 18. minucie Przemysław Frankowski uciekł rywalom i tuż przed Jasminem Buriciem podał do nadbiegającego Arvydasa Novikovasa, a ten skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarze się jednak nie załamali i ruszyli do odrobienia strat. W 38.minucie Christian Gytkjaer celnie strzelił głową. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

Po przerwie Lech kontrolował już przebieg spotkania, czego dowodem były kolejne cztery bramki. Bramkarza Jagiellonii pokonali: Emir Dilaver, Darko Jevtić (z rzutu karnego), Kamil Jóźwiak i Łukasz Trałka.

Źródło: DoRzeczy.pl