KrajLOTTO Ekstraklasa: Lech rozgromił Jagiellonię w ligowym hicie

LOTTO Ekstraklasa: Lech rozgromił Jagiellonię w ligowym hicie

Piłka
Piłka
Dodano 4
W hicie 27. kolejki LOTTO ekstraklasy trzeci w tabeli Lech Poznań podejmował lidera Jagiellonię Białystok. "Kolejorz" rozbił jednak rywali aż 5:1.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Wiosną Jagiellonia pod okiem Ireneusza Mamrota odniosła komplet pięciu zwycięstw i straciła tylko jednego gola. Po 26. kolejkach z dorobkiem 51 punktów o trzy wyprzedzała Legię Warszawa i już o osiem Lecha. Gospodarze liczyli jednak, że uda im się podtrzymać świetną passę przy Bułgarskiej. "Kolejorz" wygrał u siebie 9 z 12 dotychczasowych meczów, a trzy zremisował.

Pierwszą bramkę zdobyli jednak goście. W 18. minucie Przemysław Frankowski uciekł rywalom i tuż przed Jasminem Buriciem podał do nadbiegającego Arvydasa Novikovasa, a ten skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarze się jednak nie załamali i ruszyli do odrobienia strat. W 38.minucie Christian Gytkjaer celnie strzelił głową. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

Po przerwie Lech kontrolował już przebieg spotkania, czego dowodem były kolejne cztery bramki. Bramkarza Jagiellonii pokonali: Emir Dilaver, Darko Jevtić (z rzutu karnego), Kamil Jóźwiak i Łukasz Trałka.

I am enjoying to visit your website, it is really nice posting. if you want to use worlds most popular browser then go to visit our given link and easily install firefox in your device.
    Dodaj odpowiedź 0 0
      Odpowiedzi: 0
    • Jerzy Binkowski IP
      Jestem kibicem Jagiellonii, chyba najskromniejszego klubu ekstraklasy. Ubogi krewny Legii, Lecha, Górnika, Wisły... a jednak lider wschodniej flanki Rzeczpospolitej. Symbol pracowitości, wytrwałości, pomysłowości. Bardzo to była WAŻNA PRZEGRANA. Dobro płynące z tej przegranej to wyrazista informacja zwrotna: trzeba jeszcze więcej pracy, jeszcze więcej pomysłowości, szybkości, odwagi, systemu ofensywno-obronnego. Gdy celem jest mistrzostwo Polski, to trzeba się liczyć z reprezentowaniem naszego kraju w rozgrywkach europejskich a wynik meczu w Poznaniu pokazał, że czeka na tych młodzieńców praca. Praca. Jeszcze raz praca, gdyż talent w zespole już jest! :)
      Dodaj odpowiedź 1 0
      • Stycznik IP
        Patałachy i nie dotyczy to tylko piłkarzyków Jagielloni, ale tej całej ligi. Nieprzewidywalność jest w mecze
        wpisana, bo jak zespoły słabiutkie to wyniki na przestrzeni krótkiego czasu mogą być i są od lasa do sasa. Potwierdza się to w rozgrywkach europejskich, w których wszystkie bez wyjątku zespoły dostają baty.