KrajJestem ekologiem

Jestem ekologiem

Prof. Jan Szyszko, minister środowiska
Prof. Jan Szyszko, minister środowiska / Źródło: PAP / Paweł Supernak
Dodano
Z Janem Szyszką, byłym ministrem środowiska rozmawia Marcin Makowski

MARCIN MAKOWSKI: „Ogromna radość, bardzo się cieszymy z dymisji ministra i liczymy na zmiany” – mówi Marta Tarnowska z Obozu dla Puszczy. Greenpeace z optymizmem przyjął odwołanie „najgorszego ministra środowiska w historii”. Może jednak nie będzie tak różowo?

JAN SZYSZKO: Nie znam tych opinii, ale wiem, że choć mało liczne, są to środowiska głośne ze względu na otrzymywane dofinansowywanie. Skąd te pieniądze mają, powinny już zbadać odpowiednie służby. Trudno jednak mówić, aby to byli ekolodzy, bo ekolodzy zajmują się użytkowaniem zasobów przyrodniczych dla dobra przyrody oraz dobra człowieka. Ja osobiście jestem ekologiem, populacjonistą i zajmuję się nie tylko teorią, lecz także praktyką w zakresie sterowania dynamiką liczebności populacji

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 12/2018
Cały wywiad dostępny jest w 12/2018 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
/ api
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także