KrajOdmówił szkolenia z samoobrony osobom LGBT. Sąd uznał go winnym i wymierzył grzywnę

Odmówił szkolenia z samoobrony osobom LGBT. Sąd uznał go winnym i wymierzył grzywnę

Flaga LGBT
Flaga LGBT / Źródło: Pixabay/ domena publiczna
Dodano
Instruktor krav magi, który odmówił osobom LGBT przeprowadzenia kursu z samoobrony, przegrał sprawę przed sądem. Został uznany winnym i musi zapłacić grzywnę w wysokości 500 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Do instruktora krav magi w Poznaniu zgłosiły się osoby LGBT w celu przejścia szkolenia z samoobrony. Jak argumentował instruktor, jego odmowa była podyktowana tym, że nie popiera "związków męsko-męskich tym bardziej wychowujących dziecko".

Sprawa dotyczyła dwóch wykroczeń. Pierwsze odnosiło się do odmowy świadczenia usługi bez uzasadnienia przyczyny, drugie z kolei dotyczyło wykonywania działalności gospodarczej bez zgłoszenia.

Sąd Rejonowy dla Poznania Nowego Miasta i Wildy uznał instruktora za winnego popełnienia obydwu wykroczeń. Mężczyzna musi zapłacić grzywnę w wysokości 500 zł.

Czytaj także:
Odmówił druku plakatów fundacji LGBT. Ziobro chce, by sprawę zbadał TK

Czytaj także:
"Prezydent Adamowicz odpowiada za demoralizację dzieci". Protest Fundacji Mamy i Taty

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także