Kraj"Dziś zagłosowałbym na innego kandydata". Suski o poparciu dla Andrzeja Dudy

"Dziś zagłosowałbym na innego kandydata". Suski o poparciu dla Andrzeja Dudy

Marek Suski, Andrzej Duda
Marek Suski, Andrzej Duda / Źródło: PAP / Tomasz Gzell
Dodano
Gdyby był inny kandydat prawej strony, to nie głosowałbym na Andrzeja Dudę – oświadczył na antenie RMF FM Marek Suski.

O tym, że decyzja o zawetowaniu ustawy degradacyjnej przez prezydenta Andrzeja Dudę Marek Suski mówił już wcześniej na antenie Superstacji. – Pan prezydent oczywiście ma prawo wetować ustawy, ale mojego głosu już nie ma – powiedział szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów – mówił na początku kwietnia.

Polityk odniósł się ponownie do sprawy w porannej rozmowie RMF FM. Marek Suski tłumaczył, że prezydenckie weto było dla niego "gorzką pigułką". – Rzeczywiście zawiodłem się – przyznał. Jak podkreślał, nie wie jak będzie w 2020 roku, kiedy będą wybory prezydenckie, bo "człowiek ma to do siebie, że może zmienić zdanie". – Natomiast gdyby dzisiaj były wybory i był inny kandydat prawej strony, to bym głosował na innego kandydata – oświadczył gość Roberta Mazurka.

Czytaj także:
Łapiński: Są 2 lata, żeby przekonać Suskiego. Chyba, że sam będzie startował na prezydenta

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także