KrajChińskie podróbki dla komandosów z Lublińca

Chińskie podróbki dla komandosów z Lublińca

Komandosi z Lublińca
Komandosi z Lublińca / Źródło: PAP / Radek Pietruszka
Dodano
Komandosi z Lublińca otrzymali 400 noży, które miały się znaleźć w ich osobistym wyposażeniu. Okazało się jednak, że zakupione noże mogą być chińskimi podróbkami. O sprawie informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Dziennik pisze, że do przetargu ogłoszonego w 2016 roku zgłosiły się trzy firmy. Wgrała go warszawska spółka IT Projekt, która zobowiązała się dostarczyć Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu noże znanej amerykańskiej firmy Spyderco. Noże trafiły do jednostki, jednak się okazało, nie te które powinny. Polski dystrybutor Spyderco nie sprzedał noży IT Projekt, co potwierdziła amerykańska centrala producenta.

Jak informuje "Rzeczpospolita" dostarczony sprzęt mógł pochodzić z Chin. Noże zostały zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową, a ekspertyza wykazała, że choć są podobne do tych produkowanych przez Spyderco, nie są oryginalne.

W sprawie prowadzone jest postępowanie. Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.

Więcej w materiale Marka Kozubala w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także