KrajScheuring-Wielgus: Proszę mi nie wciskać dziecka z kąpielą do brzucha. Internauci żartują: "Petrufikacja" umysłów

Scheuring-Wielgus: Proszę mi nie wciskać dziecka z kąpielą do brzucha. Internauci żartują: "Petrufikacja" umysłów

Joanna Scheuring-Wielgus
Joanna Scheuring-Wielgus / Źródło: PAP / Jakub Kamiński
Dodano
Wiele komentarzy, przede wszystkim ironicznych, wywołuje wypowiedź posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus, która padała w niedzielnym programie na antenie Polsat News.

W porannym programie udział wzięli m. in. Ryszard Czarnecki (PiS) oraz Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesnych). Od kilku godzin po sieci krąży fragment programu, w którym Scheuring-Wielgus zwracając się do Czarneckiego, wypowiada takie oto zdanie: – I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam.

Komentarze nie pozostawiają złudzeń, co do zdania internautów na temat tej wypowiedzi. Nie brakuje nawiązań do Ryszarda Petru, który znany jest z przekręcania przysłów i lapsusów językowych.

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także