KrajSzydło o "Zatrzymaj aborcję": To decyzja Sejmu. Opozycja wykorzystuje tę sprawę

Szydło o "Zatrzymaj aborcję": To decyzja Sejmu. Opozycja wykorzystuje tę sprawę

Beata Szydło
Beata Szydło / Źródło: TVP
Dodano
– To temat wywołujący duże emocje i dyskusje, wykorzystywany niestety przez opozycję i różne środowiska, które nie chcą ochrony życia – mówiła premier Beata Szydło w telewizji Trwam.

Wicepremier oceniła, że w tej chwili sprawa projektu "Zatrzymaj aborcję" zależy od decyzji Sejmu. To od izby niższej zależy, kiedy te projekty zostaną procedowane. – Wszyscy mamy świadomość, że to nie jest temat łatwy, który co jakiś czas wraca do Sejmu – mówiła.

Beata Szydło odniosła się również do projektu "Za życiem", oceniając, że jest to realne wsparcie dla polskich rodzin, które zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi. Polityk przyznała, że nie jest to program wystarczający i wymaga uzupełnienia oraz rozbudowania. – Też nad tym pracujemy. W tej chwili zakończyły się konsultacje społeczne. Zostały zgłoszone do tego programu bardzo cenne uwagi. Będzie on jeszcze uzupełniany – zapewniła.

Czytaj także:
Kaja Godek: PiS jest na sznurku feministek

Czytaj także:
Mazurek o #ZatrzymajAborcję: O tym, jak będziemy procedować, nie będzie decydować pani Godek

/ Źródło: TV Trwam / wpolityce.pl
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także