Kraj"Je**ć Kaczyńskiego!". Skandaliczne hasło na manifestacji w Gdańsku. Zebrani odpowiedzieli... brawami

"Je**ć Kaczyńskiego!". Skandaliczne hasło na manifestacji w Gdańsku. Zebrani odpowiedzieli... brawami

Gdańsk. Manifestacja zorganizowana przez prezydenta Pawła Adamowicza
Gdańsk. Manifestacja zorganizowana przez prezydenta Pawła Adamowicza / Źródło: PAP / Adam Warżawa
Dodano
„Demokratyczny Gdańsk mówi NIE dla nacjonalizmu i faszyzmu” – pod takim hasłem zorganizował manifestację prezydent miasta Paweł Adamowicz. Akcja miała stanowić odpowiedź na marsz ONR, który ulicami Gdańska przeszedł w ubiegłym tygodniu.

Manifestacja miała być w zamyśle wydarzeniem prodemokratycznym i antyfaszystowskim. Nie zabrakło jednak haseł antyrządowych, a także takich, które odnoszą się bezpośrednio do osoby prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Transmisję z manifestacji prowadziła telewizja TVN24. Internauci zamieścili w sieci fragment transmisji, na którym widać, jak jeden z uczestników, wyrwawszy niemal mikron z rąk prowadzącego manifestację, krzyczy: – Je**ć Kaczyńskiego!

Jego wulgarne hasło spotkało się z... aplauzem zgromadzonych. Odpowiedziały mu brawa. Całej sytuacji ze spokojem przypatrywał się prezydent Paweł Adamowicz, który stał z tyłu.

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także