KrajCzabański zawiadamia prokuraturę. Chodzi o akcję "Konwój wstydu"

Czabański zawiadamia prokuraturę. Chodzi o akcję "Konwój wstydu"

Prezes Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Prezes Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański / Źródło: PAP / Tytus Żmijewski
Dodano
Poseł PiS Krzysztof Czabański złożył w Prokuraturze Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez polityków PO podczas akcji "Konwój wstydu".

Informację tę przekazało za pośrednictwem Twittera Polskie Radio.

W połowie marca Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię billboardową, której celem było informowanie mieszkańców Warszawy o premiach, jakie członkom swojego gabinetu przyznała była już dziś premier Beata Szydło. Na ulicach stolicy pojawiły się samochody z wielkimi transparentami. Na jednym z nich pojawił się Krzysztof Czabański.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości złożył dziś w tej sprawie w Prokuraturze Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez polityków Platformy Obywatelskiej. Krzysztof Czabański zapewnił, że jako wiceszef resortu kultury nie otrzymał premii w wysokości 72 tys. zł.

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także