KrajSąd: Dwa organy Skarbu Państwa ponoszą odpowiedzialność za katastrofę hali MTK

Sąd: Dwa organy Skarbu Państwa ponoszą odpowiedzialność za katastrofę hali MTK

Hala MTK w Katowicach
Hala MTK w Katowicach / Źródło: Wikipedia / Stöven/CC BY-SA 4.0
Dodano
Prezydent Chorzowa i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w tym mieście – te dwa organy Skarbu Państwa ponoszą odpowiedzialność za katastrofę hali Międzynarodowych Targów Katowickich z 2006 r. – orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Orz

Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie pozwu złożonego przez ok. 90 krewnych ofiar katastrofy, którzy domagali się uznania, że za tragedię odpowiada skarb państwa, co ma ułatwić późniejsze dochodzenie przez nich roszczeń.

W styczniu 2006 r. pod gruzami hali Międzynarodowych Targów Katowickich zginęło 65 osób, które uczestniczyły w targach gołębi pocztowych. Była to największa katastrofa budowlana w historii Polski.

/ Źródło: Twitter / @PAPinformacje
/ kga
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także