Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski

Piłkarz Arki Gdynia Marcus da Silva i Michał Kucharczyk z Legii Warszawa podczas finałowego meczu piłkarskiego Pucharu Polski Źródło: PAP
Piłkarze Legii Warszawa pokonali w środę na warszawskim PGE Narodowym Arkę Gdynia 2:1 i tym samym zapewnili sobie Puchar Polski.

Piłkarze warszawskiej drużyny prowadzili do przerwy 2:0 i po golach Jarosława Niezgody oraz Cafu kontrolowali większość spotkania. Honorową brankę dla Arki Gdynia zdobył w doliczonym czasie gry Dawid Sołdecki. Po zdobyciu bramki kontaktowej obrońcy tytułu (Arka triumfowała w tym turnieju w zeszłym roku) mieli 120 sekund na doprowadzenie do dogrywki, ale nie zdołali strzelić bramki wyrównującej.

Tym samym Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski już po raz 19.