KrajKukiz o Petru: On jest geniuszem

Kukiz o Petru: On jest geniuszem

Paweł Kukiz
Paweł Kukiz / Źródło: PAP / Radek Pietruszka
Dodano
Lider Kukiz'15 odniósł się w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM do odejścia z Nowoczesnej, jej założyciela, Ryszarda Petru. - On jest geniuszem - ocenił Paweł Kukiz.

Były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował w piątek, że opuszcza partię. – Czynię to ze smutkiem i żalem, to są bardzo ważne dla mnie trzy lata, ale nasi wyborcy oczekują ode mnie i od nas wyrazistości, jednoznaczności i szczerości a tego nie ma – powiedział Petru. Jak dodał, nie może odpowiadać za partię na którą nie ma żadnego wpływu.

Czytaj także:
Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej. "Czynię to ze smutkiem"

Do decyzji Ryszarda Petru odniósł się na antenie RMF FM Paweł Kukiz. – Petru, z którego tak często ludzie sobie kpią, jest geniuszem i tego nie doceniacie – powiedział. Lider Kukiz'15 przypomniał, że "Nowoczesna jest zadłużona po uszy". – On odpiął znaczek, wyszedł z partii która ma potężne długi, a długi będzie spłacać Lubnauer – powiedział.

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także