Legia mistrzem Polski, kibice świętują w Warszawie

Legia mistrzem Polski, kibice świętują w Warszawie

Kibice Legii Warszawa
Kibice Legii WarszawaŹródło:PAP / Bartłomiej Zborowski
Decyzją Komisji Ligi mecz 37. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań– Legia Warszawa przerwany przy stanie 0:2 z powodu zachowania kibiców gospodarzy został zweryfikowany jako walkower 0:3 na niekorzyść Lecha. Legia dzięki zdobytym trzem punktom zapewniła sobie mistrzostwo kraju. Działacze Lecha podjęli decyzję o nieodwoływaniu się od wymierzonej kary.

W trakcie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa na murawę poleciały race i świece dymne. Mecz został przerwany, a piłkarze musieli schować się w szatni.

Komunikat Komisji Ligi:

Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań - Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości.

Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna.

Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium.

Kibice Legii Warszawa rozpoczęli już świętowanie. Oficjalna ceremonia wręczenia medali i pucharu odbędzie się 21 maja na pl. Zamkowym w Warszawie.