Ile osób oglądało mecz otwarcia? Prezes TVP ujawnił dane

Mistrzostwa Świata w Rosji
Mistrzostwa Świata w Rosji Źródło:PAP / Bartłomiej Zborowski
Prezes TVP Jacek Kurski poinformował na Twitterze, że mecz otwarcia śledziło średnio 6,184 mln widzów. Wczoraj Rosja pokonała Arabię Saudyjską 5:0. To najwyższy w historii wynik, jaki padł w meczu otwarcia mistrzostw świata.

Pierwszy gol padł już w 12. minucie, po dośrodkowaniu Gołowina, głową gola strzelił Jurij Gaziński. Drugą bramkę strzelił Dienis Czeryszew. Przewagę na 3:0 zdobył w 71. minucie Artiom Dziuba, który wszedł na boisko 89 sekund wcześniej. Dwa ostatnie gole padły w doliczonym czasie gry i zdecydowanie były to najładniejsze bramki. Najpierw Czeryszew uderzył zewnętrzną częścią stopy prosto w okienko, a przed końcowym gwizdkiem Gołowin zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Prezes TVP Jacek Kurski poinformował na Twitterze, że mecz otwarcia śledziło średnio 6,184 mln widzów. "Ruszył Mundial w Telewizji Polskiej. Mecz otwarcia Rosja-Arabia Saudyjska średnio 6,184 mln widzów (5,219 mln TVP1 + 965 tys. TVP Sport), w piku 7,145 mln (6,113 mln + 1,032 mln) w ostatniej minucie meczu. B. dobry początek" – napisał na Twitterze.