KrajPorażka Polaków w meczu z Senegalem. Trudny początek mundialu

Porażka Polaków w meczu z Senegalem. Trudny początek mundialu

Mecz Polska - Senegal
Mecz Polska - Senegal / Źródło: PAP / Bartłomiej Zborowski
Dodano 485
Pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji zdecydowanie nie sprostał oczekiwaniom kibiców. Polska przegrała z Senegalem 1:2.

Polacy wyszli na murawę w składzie: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Thiago Cionek, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Pierwszy gol padł w 38 minucie, niestety piłka wpadła do bramki Polaków, odbijając się od polskiego obrońcy. Celny strzał dla Senegalu został zaliczony na konto Thiago Cionka.

W przerwie meczu Adam Nawałka dokonał jednej zmiany w składzie: Za Kubę Błaszczykowskiego wszedł Jan Bednarek.

W 60 minucie meczu Polacy stracili kolejną bramkę, napastnik Senegalu Mbaye Niang zwiększył przewagę Senegalu na 2:0.

W 86 minucie honorowego gola dla reprezentacji Polski strzelił Grzegorz Krychowiak.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 na niekorzyść Polaków.

Słabiutko. To był jak dotąd najsłabszy mecz w turnieju. Niektórzy piłkarze naszej drużyny nawet się nie spocili. Zamiast gryźć przysłowiową trawę,to doświadczeni piłkarze chodzili po boisku,jak na pokazie mody,tak aby nie pobrudzić sobie strojów. Z całego meczu najlepiej wyszło śpiewanie hymnu narodowego.O grze można nie wspominać,bo to był anty futbol. Panowie wy gracie dla milionów Polaków w kraju i za granicą. Jeżeli pojechaliście na wycieczkę - to pora wracać ,bo takiej reklamy naszego futbolu nam nie potrzeba. Myślę,że trener Nawałka zaufał ludziom,a oni go całkowicie zawiedli. Nie zdziwię się jak wielu z tych naszych piłkarzyków z meczu z Senegalem ,zabraknie w meczu z Kolumbią. ŚP Kazimierz Górski w grobie się przewraca,a jego słynne słowa "panowie mecz można przegrać,wygrać,albo zremisować"- nie pasują do tego co widzieliśmy z Senegalem. Można przegrać,ale po ciężkiej walce i być przekonanym,że na boisku zostawiło się serducho. Gdyby z Senegalem,było widać tą naszą aktywność i wolę walki, a przeciwnik był nie do ugryzienia,to inna bajka - ale te błędy i to jakie, na takiej imprezie nie pasują do miejsca w rankingu. Kownacki,który wszedł na kilkanaście minut,udowodnił,że można grać na odpowiednim poziomie. Moje marzenie,żeby im w niedzielę i w kolejnym meczu z Japonią się chciało chcieć,to wtedy zmyją ten blamaż z pierwszego meczu.
    Dodaj odpowiedź 4 0
      Odpowiedzi: 1
    • Pytanie IP
      Co za baran komentowal mecz razem ze Szpakowskim?
          Bobudka: państwo PiS w  odwrocie.
          Grabiec: wizerunkowa porażka państwa PiS.