KrajPonad 16 mln ludzi przed telewizorami. Prezes TVP prezentuje oglądalność meczu

Ponad 16 mln ludzi przed telewizorami. Prezes TVP prezentuje oglądalność meczu

Jacek Kurski, prezes TVP
Jacek Kurski, prezes TVP / Źródło: PAP / Stach Leszczyński
Dodano 46
"Obie anteny łącznie cały mecz średnio 16,527 mln, pik 18,766 mln (TVP1 14,712 mln, pik 16,896 mln w ost min; TVP Sport średnio cały mecz 1,816 pik 1,880 mln)" - napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski, prezentując oglądalność meczu Polska - Senegal.

Pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji zdecydowanie nie sprostał oczekiwaniom kibiców. Polska przegrała z Senegalem 1:2.

Polacy wyszli na murawę w składzie: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Thiago Cionek, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Pierwszy gol padł w 38 minucie, niestety piłka wpadła do bramki Polaków, odbijając się od polskiego obrońcy. Celny strzał dla Senegalu został zaliczony na konto Thiago Cionka. W przerwie meczu Adam Nawałka dokonał jednej zmiany w składzie: Za Kubę Błaszczykowskiego wszedł Jan Bednarek. W 60 minucie meczu Polacy stracili kolejną bramkę, napastnik Senegalu Mbaye Niang zwiększył przewagę Senegalu na 2:0. W 86 minucie honorowego gola dla reprezentacji Polski strzelił Grzegorz Krychowiak.

• Becia IP
      TVP Info podała natomiast, że widzów było nawet 19 milionów.
      Jak zawsze pis na wodę fotomontaż.
      Dodaj odpowiedź 1 5
      • Dyrektor Zmywaka IP
        Kolejny sukces TVPiS ! Przyjemnie bylo ogladac.
        Dodaj odpowiedź 3 4
        • Reakcjonista IP
          Odblokuj chamie tvp4k! A nie każesz platformy cyfrowe wspierać! Ty złodzieju! Niedługo każecie sobie dopłacać ze telewizja jest kolorowa...? PiS - Pejsy i Szmondaki!
          Pisia wasza mać!
          Ale jeszcze Polska nie zginęła!!!
          Dodaj odpowiedź 2 9
          • jaro7 IP
            Ty się Kurski oglądasz w lustrze?Przerażający widok.A tak na marginesie ,ta oglądalność to oglądalność MECZY a nie TVPIS.
            Dodaj odpowiedź 10 11
            • Ja JUS IP
              Niegdyś redaktor (Zenon Laskowik) pytał robotnicę Genowefę (Smoleń ) ile bombek produkuje w ciągu zmiany - Kurski tak samo mnoży widzów.
              P.S. .... zaznaczam, nie oglądam TVN i nie czytam gazet Michnika i jego sitwy natomiast Kurski nie mniej mnie irytuje niż Trzaskowski.