Koniec marzeń! Polska przegrywa z Kolumbią i odpada z mundialu

Koniec marzeń! Polska przegrywa z Kolumbią i odpada z mundialu

Adam Nawałka
Adam Nawałka Źródło: PAP/EPA / ROBERT GHEMENT
Reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią 0:3 w drugim meczu na mistrzostwach świata w Rosji. Bramki dla Kolumbii zdobyli Yerry Mina, Falcao García i Juan Cuadrado. Przegrana oznacza, że Biało-Czerwoni nie mają już szans na awans do fazy pucharowej i odpadają z mundialu. Polska zagra jeszcze w czwartek ostatni mecz z Japonią.

W porównaniu do meczu z Senegalem selekcjoner dokonał czterech zmian. Adam Nawałka postanowił, że w pierwszym składzie nie zagrali: Thiago Cionek, Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki oraz Jakub Błaszczykowski. Zastąpili ich: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski i Dawid Kownacki.

Polska reprezentacja rozpoczęła mecz dynamicznie, napierając na bramkę rywali. Niestety po pierwszej połowie Kolumbia okazała się skuteczniejsza. Gola na 1:0 w 40 minucie zdobył Mina. Po szybkim rozegraniu rzutu rożnego James Rodríguez sprytnie zagrał do Kolumbijczyka, który niepilnowany celnie główkował z bliska.

Polacy mogli doprowadzić do wyrównania, ale doskonałą szansę zmarnował Lewandowski. Po podaniu z głębi pola kapitan reprezentacji opanował piłkę w szesnastce, ale kopnął prosto w Ospinę. Szybko odpowiedziała jednak Kolumbia. Quintero wypatrzył Garcíę, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Szczęsnego strzałem zewnętrzną częścią prawej stopy. W 75. minucie wynik spotkania ustalił Juan Cuardado. Jeszcze w 88. minucie Ospina wypiąstkował piłkę za bramkę po groźnym uderzeniu Lewandowskiego.

Również dziś odbył się mecz Japonii z Senegalem, spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Oznacza to, że reprezentacja Polski nie mogła przegrać z Kolumbią. Porażka sprawiła, że zespół Adama Nawałki odpadł z turnieju po fazie grupowej.

Pierwszy mecz na mundialu Polska Przegrała z Senegalem 1:2.