1:0 dla Polski. Wracamy z mundialu z 3 punktami

1:0 dla Polski. Wracamy z mundialu z 3 punktami

Polska - Japonia
Polska - JaponiaŹródło:PAP / Bartłomiej Zborowski
Polska wygrała z Japonią 1:0. W 59 minucie gola strzelił Jan Bednarek, asystował mu Rafał Kurzawa.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00. Po przegranych meczach z Senegalem i Kolumbią, był to ostatni występ Polaków na mundialu w Rosji. W 59 minucie gola dla Polski zdobył Jan Bednarek. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Polacy zakończyli mundial w Rosji z 3 punktami, na ostatnim miejscu w grupie.

Japonia, pomimo przegranej, awansowała do 1/8 finału, za sprawą wygranego przez Kolumbię meczu z Senegalem.

Nowy skład

Trener Adam Nawałka dokonał kilku zmian w składzie Polaków w stosunku do poprzednich meczów. Łukasz Fabiański, Kamil Glik oraz Rafał Kurzawa znaleźli się w podstawowym składzie, wraca też Kamil Grosicki.

Skład biało-czerwonych: Łukasz Fabiański - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk - Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski - Rafał Kurzawa, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.