Sensacja w Moskwie. Rosja Czerczesowa wyrzuciła z mundialu Hiszpanię!

Sensacja w Moskwie. Rosja Czerczesowa wyrzuciła z mundialu Hiszpanię!

Mistrzostwa Świata w Rosji
Mistrzostwa Świata w Rosji Źródło: PAP / Bartłomiej Zborowski
Tego się nikt nie spodziewał! Po Niemcach, Argentynie, Portugalii, kolejna potęga żegna się z turniejem. Trenowana przez Stanisława Czerczesowa reprezentacja Rosji wyrzuciła z turnieju naszpikowaną gwiazdami reprezentacją Hiszpanii.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Przewagę przez większą część spotkania mieli Hiszpanie. Już w 11 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sergio Ramos uderzył w piłkę, ta odbiła się jeszcze od Ignaszewicza i wpadła do siatki. Było 1:0 dla Hiszpanii.

Wydawało się, że drużyna z Półwyspu Iberyjskiego nie będzie mieć żadnego problemu z wyrzuceniem gospodarzy z turnieju. Mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku, mistrzowie świata z 2016, mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, dominowali, rozgrywali spokojnie piłkę, chcąc swoim zwyczajem „zabiegać” rywali. Jednak w 40 minucie, po rzucie rożnym piłka trafiła w rękę Pique, a sędzia wskazał na „jedenastkę”. Rzut karny na bramkę zamienił Artiom Dziuba.

W drugiej połowie również optyczną przewagę mieli Hiszpanie. Jednak mecz zakończył się remisem. Dogrywka nie przyniosła rezultatu, konieczny był konkurs rzutów karnych. 4:3 zwyciężyli w nim podopieczni Czerczesowa. Hiszpanie podczas spotkania wymienili ponad tysiąc podań.

Jednak posiadanie piłki nie decyduje o wygranej. Sensacyjnym ćwierćfinalistą zostali piłkarze Rosji. La Furia Roja wraca do domu. A Rosjanie, trenowani przez byłego trenera Legii Warszawa Stanisława Czerczesowa czekają na rywala w ćwierćfinale. Będzie nim zwycięzca spotkania Chorwacja – Dania.