Kraj"Kaczyński nie jest wszechmocny". Biedroń w "Die Welt"

"Kaczyński nie jest wszechmocny". Biedroń w "Die Welt"

Prezydent Słupska Robert Biedroń
Prezydent Słupska Robert Biedroń / Źródło: PAP / Jakub Kaczmarczyk
Dodano
W wywiadzie udzielonym "Die Welt" Robert Biedroń mówi o polskiej polityce, a także swoich planach na przyszłość.
"W zglobalizowanym świecie ludzie mają globalne marzenia. Polacy widzą, co dzieje się w innych częściach Europy, większość z nich chce żyć w liberalnym i tolerancyjnym społeczeństwie, które nie odwraca się plecami do europejskiej wspólnoty wartości (...) PiS być może przewodzi w sondażach, nie spodziewam się jednak, że będzie rządzić przez kolejną kadencję” – mówi Biedroń. Jak zaznacza, rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość oznacza odwrót od europejskości.


Co ciekawe, w rozmowie z niemiecką gazetą prezydent Słupska w mocnych słowa wypowiada się na temat rodzimej opozycji z Donaldem Tuskiem na czele: "Opozycja parlamentarna w Polsce, a przede wszystkim Platforma Obywatelska byłego premiera Donalda Tuska jest niewiarygodna" – zdaniem Biedronia, opozycja zdyskredytowała się m. in. brakiem jednomyślności w sprawie aborcji.

Prezydent Słupska mówi także o planach na przyszłość: "Teraz podróżuję po Polsce i rozmawiam z ludźmi. Organizuję ruch obywatelski. Zainteresowanie jest olbrzymie. Na razie pozostaję w Słupsku. Jest jeszcze wiele do zrobienia".

Czytaj także:
Tęczowa lewica w natarciu. Chcą partii wokół Biedronia

/ Źródło: "Die Welt", Deutsche Welle
/ bma
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także