Wielka klęska Legii. Warszawski klub wyeliminowany przez mistrza Luksemburga

Legia Warszawa - Dudelange
Legia Warszawa - DudelangeŹródło:PAP/EPA / JULIEN WARNAND
Legia Warszawa zremisowała w rewanżu z Dudelange 2:2. Luksemburczycy poprzednie spotkanie wygrali 2:1. Oznacza to, że warszawski klub stracił możliwość awansu do Ligii Europy.

Już przegrana Legii w meczu rozgrywanym w Warszawie była wielkim zaskoczeniem. Głośno mówiono o totalnej kompromitacji i żenującym stylu gry legionistów.

Rewanżowe spotkanie odbyło się na Stade Jos Nosbaum w Dudelange. Niestety piłkarze warszawskiego klubu nie pokazali niczego lepszego. Już w 7. minucie w bardzo prosty sposób stracili gola. Po kwadransie było już 2:0. W 33. minucie legionistom udało się strzelić kontaktowego gola. A na 2:2 w 86. minucie wynik wyrównał Jose Kante.

F91 Dudelange - Legia Warszawa 2-2 (2-1), wynik dwumeczu: 4-3