Katarzyna P., żona Marcina P. – twórcy piramidy finansowej Amber Gold – przybywa w więzieniu w Łodzi od kwietnia 2013 roku. W tym czasie, zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Jak informuje Radio Gdańsk, zarzuty w sprawie usłyszał były już funkcjonariusz Służby Więziennej.
Badania DNA potwierdziły, że to Tomasz R., były wychowawca z Zakładu Karnego w Łodzi, jest ojcem dziecka więźniarki. Jak wynika z ustaleń prokuratury, na które powołuje się Radio Gdańsk, mężczyzna przekroczył swoje uprawnienia i wykorzystał krytyczne położenie Katarzyny P. Miał też wykorzystać stosunek zależności i tym sposobem doprowadzić żonę byłego prezesa Amber Gold do obcowania płciowego. Kiedy cała sprawa ujrzała światło dzienne, funkcjonariusz został zwolniony dyscyplinarnie.
Prokuratura przygotowuje akt oskarżenia w tej sprawie. Akt ma trafić niedługo do sądu. Byłemu funkcjonariuszowi grożą trzy lata więzienia.
/ Źródło:
Radio Gdańsk
/ bma
Komentarze
Jednym słowem słupy w akcji .
Oni samodzielnie byliby w stanie co najwyżej okraść sklep GSu albo budkę "Ruchu" a w tym przekręcie robili za zwykłe "słupy" przygłupy!
Ta to ma łeb do interesu...
Druga rzecz, że nikt jej do tego nie zmusił.