Kraj"Dla TVPiS nie ma tu miejsca". Podwładny Adamowicza wyrzucił dziennikarzy

"Dla TVPiS nie ma tu miejsca". Podwładny Adamowicza wyrzucił dziennikarzy

Andrzej Bajanowski
Andrzej Bajanowski / Źródło: PAP / Piotr Wittman
Dodano
Dyrektor gdańskiego Amber Expo, Andrzej Bojanowski, uniemożliwił ekipie TVP przeprowadzenie wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim.

O sprawie informuje portal TVP Info. Serwis przytacza słowa Joanny Strzemecznej-Rozen, dyrektor TVP3 Gdańsk.

– Ustawiliśmy już światło, wszystko było gotowe, gdy przyszedł Andrzej Bojanowski, dyrektor Amber Expo, i powiedział, że mamy się wynosić, bo dla, jak się wyraził, TVPiS nie ma tu miejsca – zrelacjonowała całe zajście szefowa gdańskiego oddziału TVP.

Bojanowski zjawił się na miejscu w towarzystwie ochroniarzy i wyłączył prąd.

TVP info zaznacza, że dziennikarze Telewizji Polskiej wcześniej przygotowali się do wywiadu z premierem i w pustym korytarzu zbudowali studio telewizyjne, specjalnie na tę okazję. Bez dostępu energii nagranie rozmowy było niemożliwe. Wszystko trzeba było zdemontować.

Joanna Strzemeczna-Rozen oświadczyła, że zachowanie szefa Amber Expo było dla niej szokiem.

Czytaj także:
Atak na ekipę TVP. Wrocławianie pobici podczas wywiadu

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także