KrajŚwiderski kontra Śpiewak. Sąd oddalił wniosek radnego PiS

Świderski kontra Śpiewak. Sąd oddalił wniosek radnego PiS

Jan Śpiewak, stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa
Jan Śpiewak, stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa / Źródło: PAP / Marcin Kmieciński
Dodano
Dzisiaj warszawski sąd okręgowy oddalił wniosek radnego PiS Edmunda Świderskiego przeciwko kandydatowi na prezydenta stolicy Janowi Śpiewakowi.

Sąd przyznał rację Śpiewakowi, oddalając wniosek radnego PiS przeciwko kandydatowi na prezydenta stolicy. Wniosek radnego PiS złożono w trybie wyborczym i dotyczył on wypowiedzi Śpiewaka ws. udziału Edmunda Świderskiego w aferze reprywatyzacyjnej.

W ubiegłym tygodniu Jan Śpiewak na konferencji prasowej przez posiedzeniem Komisji Weryfikacyjnej, stwierdził m.in. że część działaczy warszawskiego PiS jest "umoczona" w aferze reprywatyzacyjny. Jak uzasadniała dzisiaj sędzia Magdalena Antosiewicz, z kontekstu wynika, że wypowiedzi i sformułowania użyte przez Śpiewaka to nie były informacje, ale oceny.

Czytaj także:
Śpiewak: Propaganda TVP zamieniła hostel w burdel dla gejów
Czytaj także:
Ani Jaki, ani Trzaskowski. Co zrobi Śpiewak w II turze?

/ Źródło: Twitter / wygrawarszawa.pl/300polityka.pl/TOK FM
/ zma
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także