KrajEłk: Pożar pustostanu. W środku znaleziono zwęglone ciała

Ełk: Pożar pustostanu. W środku znaleziono zwęglone ciała

24. 05.|| Wiosną i latem Szwedzi walczyli z największymi pożarami od lat. Ich skala była tak duża, że rząd w Sztokholmie musiał wezwać sojusznicze państwa na pomoc. Na ratunek ruszyły m.in. 44 wozy strażackie z Polski z około 140 strażakami.
24. 05.|| Wiosną i latem Szwedzi walczyli z największymi pożarami od lat. Ich skala była tak duża, że rząd w Sztokholmie musiał wezwać sojusznicze państwa na pomoc. Na ratunek ruszyły m.in. 44 wozy strażackie z Polski z około 140 strażakami. / Źródło: Flickr / USAG- Humphreys / CC BY 2.0
Dodano 1
W sobotę wieczorem strażacy przyjechali do pożaru pustostanu przy ul. Kościuszki w Ełku. Po zakończeniu akcji ratownicy odnaleźli w środku budynku zwęglone ciała dwóch osób.

Budynek w którym pojawił się ogień, był już zniszczony wcześniejszymi pożarami. Strażacy nie wiedzieli, że w środku znajdują się ludzie, zwęglone zwłoki znaleziono dopiero po zakończeniu akcji gaśniczej.

Pustostan stojący przy ul. Kościuszki w Ełku, znajduje się na terenie szpitala wojskowego. Dotychczas nie udało się zidentyfikować ofiar pożaru, mogły to być osoby bezdomne.

– Strażacy nie spodziewali się, że mogą kogoś odnaleźć wewnątrz, bo budynek był zniszczony wcześniejszymi pożarami. Tym razem płonął dach. Po ugaszeniu ognia okazało się, że w przestrzeni pomiędzy stropem a dachem natrafiono na zwęglone ciała dwóch osób – tłumaczył w rozmowie z serwisem RMF FM Jarosław Pieszko, rzecznik prasowy straży pożarnej w Ełku.

Czytaj także:
Makabryczne odkrycie żołnierzy. Głowy 50 kobiet w koszach na śmieci

/ Źródło: Facebook / elk.wm.pl
/ zma

Czytaj także

 1
 • RUCH040404 IP
  interesuje mnie akcja "MIESZKANIE +" w EŁKU i dlaczego pustostan nie został wyremontowany na mieszkania socjalne
  PIECZONKA TADEUSZ - 724866256, RUCH040404@WP.PL
  Dodaj odpowiedź 0 0
    Odpowiedzi: 0

  Czytaj także