Obserwator mediów"RzeczPiSpolita". Lubnauer o końcu demokracji

"RzeczPiSpolita". Lubnauer o końcu demokracji

Katarzyna Lubnauer, Nowoczesna
Katarzyna Lubnauer, Nowoczesna / Źródło: PAP / Leszek Szymański
Dodano
Przewodnicząca Nowoczesnej uważa, że PiS, niszcząc trójpodział władzy, niszczy demokrację w Polsce.

– Jeżeli spojrzymy na to wszystko, co dzieje się w tej chwili w Polsce, również z Sądem Najwyższym, z całym chaosem prawnym, który wprowadza PiS, to PiS niszcząc trójpodział władzy, tak naprawdę niszczy demokratyczną Rzeczpospolitą. To już nie jest rzecz publiczna, powoli dzieje się RzeczPiSpolita – przekonywała w TVN24 Katarzyna Lubnauer.

Jej zdaniem obecna Polska to "takie państwo, które jest na granicy demokratury, czyli czegoś między demokracją a dyktaturą". Według liderki Nowoczesnej "powoli przesuwamy się na peryferia Unii Europejskiej i gdzieś ta Europa nam odjeżdża".

– To jest jasne, że jest bardzo konkretne wyzwanie, stojące w tej chwili przed liderami partii politycznych, szczególnie opozycyjnych partii. Tym wyzwaniem jest to, żeby pokonać PiS we wszystkich kolejnych wyborach. Po to tworzymy nową jakość w polityce, Koalicję Obywatelską – oświadczyła Lubnauer.

Czytaj także:
Córka Jaruzelskiego o totalnej opozycji. Padły zaskakujące słowa

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także