ReligiaPapież Franciszek jednoznacznie o aborcji. "To jak wynajęcie płatnego zabójcy"

Papież Franciszek jednoznacznie o aborcji. "To jak wynajęcie płatnego zabójcy"

Papież Franciszek
Papież Franciszek / Źródło: PAP / Adam Guz
Dodano
Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie, papież Franciszek w niezwykle mocnych słowach odniósł się do kwestii aborcji.

– Jak można mówić, że akt, który likwiduje niewinne i bezbronne życie w jego rozkwicie może być terapeutyczny, cywilizowany, czy ludzki? Pytam was: czy słuszne jest eliminowanie życia ludzkiego, by rozwiązać jakiś problem? To jak wynajęci płatnego zabójcy, by rozwiązać problem – powiedział Franciszek. Papież poruszył temat aborcji w kontekście "pogardy dla życia", jaka jego daniem charakteryzuje całe zło, jakie dzieje się dziś na świecie.

– Całe zło uczynione na świecie streszcza się następująco: to pogarda dla życia. Życie jest atakowane przez wojny, przez organizacje wyzyskujące człowieka – wskazał. Ojciec Święty podkreślił, że aborcji nie można traktować jako aktu terapeutycznego czy cywilizowanego, jak próbują przekonać niektórzy, ponieważ jest zakończeniem bezbronnego życia. Papież zaznaczył, że odebranie życie zawsze jest złem – bez względu na to, jak małe jest to życie.

Czytaj także:
Powołanie podkomisji ds. "Zatrzymaj Aborcję" bezzasadne? Jest wniosek o zbadanie sprawy

/ Źródło: The Guardian
/ bma

Czytaj także

O północy z piątku na sobotę (25 na 26 maja) rozpoczyna się cisza wyborcza
[Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (26 maja). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także