HME: Wielki sukces reprezentacji Polski. Biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową!

Polski lekkoatleta Adam Kszczot
Polski lekkoatleta Adam KszczotŹródło:PAP / Adam Warżawa
Dzięki niedzielnym medalom w halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie, Polska okazała się najlepszą drużyną w klasyfikacji generalnej. Nasza reprezentacja zdobyła aż 7 złotych medali, a łącznie sięgnęła po 12.

Przypomnijmy, że wczoraj Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Niedługo później Sylwester Bednarek został halowym mistrzem Europy w skoku wzwyż, Ewa Swoboda brązową medalistką halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów, a polskie sztafety kobiet i mężczyzn 4x400 metrów okazały się najlepsze.

Polska wygrała klasyfikację medalową na halowych mistrzostwach Europy. Nasza reprezentacja zdobyła siedem złotych medali, jeden srebrny i cztery brązowe. Na podium znalazły się jeszcze Wielka Brytania i Niemcy.

To historyczny wynik biało-czerwonych. Do tej pory Polacy dwanaście razy stawali na podium w halowych mistrzostwach Europy w 1973 roku, ale wówczas wywalczyli tylko dwa złote medale.

Źródło: DoRzeczy.pl