Świetna dyspozycja polskiego napastnika. To nie Lewandowski, a strzelił hat-tricka

Świetna dyspozycja polskiego napastnika. To nie Lewandowski, a strzelił hat-tricka

Kamil Wilczek, napastnik Broendby Kopenhaga
Kamil Wilczek, napastnik Broendby Kopenhaga Źródło: PAP/EPA / LISELOTTE SABROE
Przez wiele lat reprezentacja Polski w piłce nożnej słynęła z wysokiej klasy bramkarzy, a trenerzy także dziś mają „ból głowy”, którego z nich wstawić do pierwszego składu. Ta sytuacja może się powtórzyć również w przypadku napastników. Co prawda Robert Lewandowski jest niekwestionowanym liderem, ale po piętach dzielnie stąpają mu Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek. Ten ostatni w meczu ligi duńskiej w ciągu 19 minut strzelił trzy bramki.

Kamil Wilczek to już doświadczony, 29-letni zawodnik, ale na zgrupowaniach kadry narodowej pojawia się dopiero od zeszłego roku. Jego aktualna forma może sprawić, że w biało-czerwonych barwach będzie mógł zaliczyć kolejne występy. W meczu duńskiej Superligi jego zespół Broendby Kopenhaga zwyciężył 3:2, pokonując drużynę Lyngby. Polski napastnik popisał się nie lada wyczynem zdobywając hat-tricka. Co więcej, Wilczek aby strzelić wszystkie bramki potrzebował zaledwie 19 minut. Forma polskiego napastnika może cieszyć przed nadchodzącymi meczami reprezentacji.

Były napastnik m.in. Piasta Gliwice i włoskiego Carpi FC ma w tym sezonie na swoim koncie już 13 trafień co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników duńskiej Superligi. Warto dodać, że Wilczek został powołany na zbliżający się mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Rywalem biało-czerwonych będzie Czarnogóra. Spotkanie zaplanowano na 26 marca w Podgoricy.