Zawody w Planicy przerwane przez wiatr. Puchar Narodów dla Polaków

Zawody w Planicy przerwane przez wiatr. Puchar Narodów dla Polaków

Puchar Narodów dla polskich skoczków
Puchar Narodów dla polskich skoczkówŹródło:PAP / Grzegorz Momot
Ostatnie w tym sezonie zawody w skokach narciarskich w Planicy zostały przerwane po pierwszej serii ze względu na silny wiatr. Kryształowa Kula powędrowała w ręce Stefana Krafta, który był dziś bezkonkurencyjny. Po pierwszej serii Kamil Stoch był piąty. Polscy skoczkowie po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Narodów.

W dzisiejszym konkursie na podium za Kraftem znaleźli się Niemiec Andreas Wellinger i Japończyk Noriaki Kasai, przed Kamilem Stochem był jeszcze Niemiec Markus Eisenbichler.

Piotr Żyła zajął 11 miejsce, Maciej Kot 14, a tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki. Najsłabiej wypadł Jan Ziobro, który zajął 28 pozycję.
Polacy pozostali jednak liderem Pucharu Narodów. Po raz pierwszy w historii polska drużyna zdobyła ten tytuł.

Źródło: RMF 24 / TVP Info