Arka Gdynia zdobywa Puchar Polski

Arka Gdynia zdobywa Puchar Polski na PGE Narodowym
Arka Gdynia zdobywa Puchar Polski na PGE Narodowym Źródło: Twitter / @karol_gac
Puchar Polski trafił do Arki Gdynia. Piłkarze wygrali 2:1 z ​Lechem Poznań w historycznym finale. Gole strzelili w dogrywce Rafał Siemaszko i Luka Zarandia.

W regularnym czasie meczu nie padły żadne bramki, dopiero w dogrywce zawodnicy obu drużyn podnieśli emocje kibicom.

Gole dla Arki Gdynia strzelili w dogrywce Rafał Siemaszko (107. minuta) i Luka Zarandia (112. minuta). Chwilę później, w 119. minucie Łukasz Trałka zdobył bramkę dla Lecha Poznań. "Kolejorzowi" nie udało się jednak odrobić straty i ostatecznie przegrał dziś na PGE Narodowym.

Arka dotychczas tylko raz grała w finale Pucharu Polski. W 1979 roku pokonała Wisłę Kraków. Lech sięgał po Puchar Polski pięciokrotnie, jednak nigdy nie udało mu się tego dokonać na PGE Narodowym, gdzie dwukrotnie przegrał z Legią Warszawa.