Superpuchar UEFA dla Realu Madryt

Superpuchar UEFA dla Realu Madryt

Real Madryt
Real Madryt Źródło: Flickr / Maciej Janiec
Piłkarze Realu Madryt pokonali Manchester United 2:1 (1:0) i zdobyli Superpuchar UEFA. W Skopje bramki dla "Królewskich" zdobyli Casemiro oraz Isco, a dla "Czerwonych Diabłów" trafił Romelu Lukaku.

Faworytem spotkania był hiszpański Real, który jest zwycięzcą ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Manchester United to z kolei zwycięzca Ligi Europejskiej. Hiszpanie w pierwszej połowie miał zdecydowaną przewagę, ale udokumentował ją tylko jedną bramką. Co ciekawe, Casemiro był na minimalnym spalonym.

Kilka minut po przerwie podopieczni trenera Zinedine'a Zidane'a podwyższyli prowadzenie. Karim Benzema, Gareth Bale i Isco rozmontowali obronę "Czerwonych Diabłów", a na listę strzelców wpisał się ostatni z wymienionych. Isco został później uznany najlepszym zawodnikiem meczu.

Real po Superpuchar sięgnął po raz czwarty w historii oraz drugi z rzędu.