Kontuzja Jakuba Błaszczykowskiego

Dodano:
Piłka
Piłka
Jakub Błaszczykowski doznał kontuzji podczas pierwszej połowy meczu Bundesligi VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. – Nie wygląda to źle, ale wydaję się, że mięsień jest trochę naciągnięty – powiedział reprezentant Polski w rozmowie z dziennikarzem Eleven Sports.

Błaszczykowski doznał kontuzji w 39. minucie spotkania podczas walki o piłkę. Reprezentant Polski chciał wymanewrować jednego z rywali tuż przy linii bocznej boiska, ale ten mocno go przyblokował. Obił jego udo i zahaczył okolice łydki. – Poczułem ból w mięśniu dwugłowym. Nie chciałem ryzykować. Można wtedy zrobić więcej złego niż dobrego. Poprosiłem o zmianę – powiedział po meczu.

Błaszczykowski zdradził, że jest już po wstępnych badaniach i na razie nie ma powodów do większego niepokoju. – Po wstępnych oględzinach nie wygląda to źle, czekam na niedzielną szczegółową diagnozę. Na razie wydaję się, że mięsień jest trochę naciągnięty – dodał.

Jego drużyna przegrała mecz z Borussią Dortmund 0:3. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek.

Źródło: sport.pl