Polacy rozgromili Armenię, Lewandowski przeszedł do historii

Polacy rozgromili Armenię, Lewandowski przeszedł do historii

Robert Lewandowski
W przedostatniej kolejce grupy E eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski rozgromiła na wyjeździe Armenię 6:1 (3:1) i jest już o krok do awansu. Trzy gole zdobył kapitan Robert Lewandowski, który z 50 trafieniami został jednocześnie najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w historii. Lewandowski wyprzedził Włodzimierza Lubańskiego.

Polacy od początku przeważali. Już w 2. minucie Łukasz Piszczek podłączył się do akcji ofensywnej i idealnie dograł do Kamila Grosickiego z prawej strony boiska, a ten strzałem bez przyjęcia wyprowadził Polaków na prowadzenie. Kwadrans później było już 2:0, a swoją pierwszą bramkę zdobył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego nie dał szans Grigorowi Meliksetjanowi.

W 24. minucie Woskanjan podał do Meliksetjana, a zdezorientowany bramkarz gospodarzy złapał piłkę. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z pięciu metrów, po którym Grosicki wycofał piłkę do Lewandowskiego, a ten mocnym strzałem po ziemi zdobył swojego drugiego gola. W 39. minucie bramkę kontaktową strzelili gospodarze. Mchitarjan dośrodkował z rzutu rożnego, a strzałem głową Szczęsnego pokonał Howhannes Hambardzumjan.

Po zmianie stron Polacy dalej dążyli do podwyższenia wyniku. W 59. minucie Błaszczykowski przeprowadził wspaniałą akcję, którą zakończył strzałem z linii pola karnego. Chociaż uderzenie nie było najsilniejsze, to bramkarz Armenii i tak nie zdołał zapobiec utracie bramki. Kilka minut później swoją trzecią bramkę zdobył Lewandowski. Mączyński podał do Grosickiego, a ten zagrał wzdłuż bramki, zaś akcję wykończył kapitan reprezentacji Polski. Tuż przed końcem spotkania Rafał Wolski wykorzystał zamieszanie w polu karnym Armenii i zdobył szóstą bramkę dla "Biało-czerwonych".

Źródło: DoRzeczy.pl