Stoch zwycięzcą konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Polak dalej liderem Turnieju Czterech Skoczni

Stoch zwycięzcą konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Polak dalej liderem Turnieju Czterech Skoczni

Polak Kamil Stoch podczas pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza w WiśleŹródło:PAP / Andrzej Grygiel
Kamil Stoch wygrał drugi konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanego w Garmisch-Partenkirchen. To drugie zwycięstwo Polaka w prestiżowym cyklu zawodów. W pierwszej serii Stoch uzyskał 135,5 m. W drugiej skoczył jeszcze dalej lądując na 139,5 m. Drugie miejsce zajął lider Pucharu Świata Niemiec Richard Freitag, a trzecie Norweg Anders Fannemel.

Stoch jest pierwszym polskim skoczkiem narciarskim, który wygrał dwa pierwsze konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Polak powiększył przewagę nad Freitagiem do 11,8 punktu w klasyfikacji generalnej TCS.