"Do Rzeczy" kibicuje!

"Do Rzeczy" kibicuje!

Dodano:   /  Zmieniono:
Ponad 2000 biegaczy wystartowało na Festiwalu Biegowym w  Rzeszowie w zimowo-wiosenny weekend 6 i 7 kwietnia. Sportowcy nie  przestraszyli się pogody i zapowiedzieli start w Festiwalu za rok. Tygodnik Do Rzeczy wszystkim śmiałkom kibicował.

- Biegam codziennie, zimą sam, latem także z kolegami. Oprócz tego dużo pływam - mówił na mecie najlepszy wśród 17- latków - Mateusz Kruczek z Kielanówki, który rywalizował w Biegu Ucznia. Dla Pani Magdy z Boguchwały był to pierwszy półmaraton, który przebiegła. - Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się pokonać całą trasę, bo trenuję dopiero od listopada - ekscytowała się.

Na starcie głównego biegu Festiwalu stanęło ponad 500 zawodników z kilkunastu krajów. Zwyciężyli... Kenijczycy.

Szczególnym widowiskiem dla kibiców był bieg przebierańców. Ścigali się m.in. stańczyk, drwal i starożytna mumia. W biegu rodzinnym, wzięły udział nawet dwuletnie dzieci, które trasę pokonały na plecach rodziców.

Zawody w Rzeszowie stały się wiosennym uzupełnieniem Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, który w tym roku trwać będzie od 6 do 8 września. W ramach festiwalu w tych dniach organizowane są Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich.